Yhteystiedot:

Helsingin keskus ja yhdistyksen osoite:

Villa Uusi Kuu
Damaskuksentie 9, 00560 Helsinki
p. 050 5846896

Keskustasta Rautatientorilta bussi 71 ja 68. Jää pois Taideteollisen korkeakoulun kohdalla, mene yli Hämeentien ja ylös Kaironkatua R-kioskin vierestä, käänny vasemmalle Annalankujalle, ja seuraavasta oikealle Damaskuksentie, kolmas puutalo oikealla. Myös  raitiovaunut 6 ja 8 tulevat lähelle.

Ananda Sevan acaryat Suomessa

Yhteyshenkilö:
Liisa Kannisto (Acarya Sarasvati Ma)
Helsinki
p.  050 5846896
kannisto@kaapeli.fi

Virpi Raipala-Cormier (Acarya Sarvanii)
Hämeenkyrö
virpi.raipala-cormier@frantsila.com

Jim Cormier (Acarya Gopala)
Hämeenkyrö
p. 040 5487652
jim.cormier@frantsila.com

Erja Kari (Acarya Áryá)
Helsinki
p. 050 5704403050 570 4403
arya@yoga.fi

Maria Eriksson (Acarya Maha Devii)
Sipoo 
p. 040 5655120 040 565 5120
maria.eriksson63@gmail.com

Piri Aarnikko (Acarya Diipali)
Porvoo
p.040 8288889
yogadiipali@gmail.com

Heli Sarparanta (Acarya Rádhiká)
Salo
p.040 5043329
salonjoogakeskus@gmail.com

Kari Timonen (Acarya Kapila)
Leppävirta
p. 040 5186111
 kari@ilo-olo.fi

Johnny Lonka (Acarya Vijaya)
Helsinki
p. 0400 702825
lonka.johnny@gmail.com

USA

Kalifornia

Main Office:

Ananda Seva Mission Inc.
www.anandaseva.org
asm@anandaseva.org

Ohio

Ac. Giirisha, Joshua Nelson, D.O.
(740) 587-1895
jcnelsondo@yahoo.com

Oregon

Ananda Seva Eugene
Eugene, Oregon
(541) 342-7621
asmeugene@gmail.com
Ac. Ravi, Ron Logan
(541) 344-0553     

Washington, D.C.

Ac. Govinda (Gregory Henschel)
govinda@anandaseva.org

Kanada

Ottawa, Ontario
Ac. Chandranatha, Chris Simmonds
(613) 730-2622
contact@ottawameditation.ca
95 Riverdale Ave, Ottawa
Ontario, K1S 1R1

Kypros

Lefkosia

Ac. Yogeshvara, George Amiantitis
(357) 9941 0692
amiantitis@yahoo.com
Kalavryton 19b, Strovolos 2039, Kypros

Australia

Center Yoga Renaissance Universal
Ac. Shriidhara
(61) 407.777.212
mysticmedia.pro@gmail.com
Katherine, NT 0852, Australia

Filippiinit

Maharlika Taiyo - Ananda Seva Mission - Wellness Center
Lot 11, Block 17, Martinville Manuyo 2,
Las Pinas City, Maharlika, Filippiinit 1700
Acharya Dada Shiveshananda Avadhuta - Mario Antonio V.M. Reyes
(632) 489-2280 (office)
(63) 918-9419892 (cellular)
(63) 922-9419892 (home)
shivesch@hotmail.com