Henkilökohtainen meditaatio-opetus

Ananda Sevan acaryat antavat henkilökohtaista meditaatio-opetusta. Opetus käsittää ns. initiaation eli diikshan, jolloin saadaan oma meditaatiotekniikka. Tämän jälkeen on mahdollista saada 5-6 täydentävää tekniikkaa muutaman kuukauden välein, jos harjoituksia tehdään säännöllisesti. Paras tulos saadaan kun meditaatiota tehdään kahdesti päivässä, aamulla ja illalla. Acaryat antavat myös henkilökohtaiset joogaliikkeet eli jooga-asanat, joita voi tehdä kotona omin päin.  Toivomme että annat opetusta vastaan sopivaksi katsomasi lahjoituksen yhdistyksen toiminnan hyväksi joko suoraan acaryalle tai tilille Ananda Seva FI29 1290 3000 1020 47, viestiin "lahjoitus".  Jos olet varaton, ei se ole este opetuksen saamiselle.

Lisätietoa oppituntien sisällöstä Henkiset harjoitukset sivulla.

Henkilökohtaista opetusta joogassa ja meditaatiossa voi saada seuraavilta acaryoilta:

  • Liisa Kannisto (Acarya Sarasvati Ma), Helsinki, kannisto@kaapeli.fi, p. 050 584 6896
  • Virpi Raipala-Cormier (Acarya Sarvanii), Hämeenkyrö, virpi.raipala-cormier@frantsila.com
  • Jim Cormier (Acarya Gopala), Hämeenkyrö, jim.cormier@frantsila.com  p. 040 548 7652
  • Erja Kari (Acarya Áryá), Helsinki, arya@yoga.fi,  p.050 570 4403
  • Maria Eriksson (Acarya Maha Devii), Sipoo, maria.eriksson63@gmail.com,  p. 040 565 5120
  • Piri Aarnikko (Acarya Diipali), Porvoo,  yogadiipali@gmail.com,  p.040 8288889
  • Johnny Lonka (Acarya Vijaya), Helsinki,  lonka.johnny@gmail.com,  p. 0400 702825
  • Heli Sarparanta (Acarya Rádhiká), Salo, salonjoogakeskus@gmail.com, p.040 5043329
  • Kari Timonen (Acarya Kapila), Leppävirta, kari@ilo-olo.fi, p. 040 5186111
Myös seuraavilta tattvikoilta voi saada diikshan eli initiaation:

                       Vasemmalta oikealle Acaryat Sarvanii, Diipali, Maha Devii, Gopala, Arya, Sarasvati Ma